Profesyonel Güzellik Teknolojileri

Bizimle 7/24 İletişime Geçebilirsiniz

Lazer Epilasyon Batık Kılları Geçirir mi?

Batık kıllar için en etkili ve kalıcı yöntem kuşkusuz lazer epilasyondur. Lazer ışınının kıl kökünde yarattığı tahribat, ilerleyen seansların etkisiyle birlikte kökün kıl üretemeyecek şekilde yok olmasını sağlar. 

Lazer epilasyon yardımıyla vücuttaki istenmeyen tüyler güvenli ve kalıcı bir şekilde yok edilir. Gözle görülemeyen ışın demetleri, kıl köklerine odaklanarak tahribat yaratır. Atış genişliği ve dalga boyu önceden ayarlanmış HeleniSS lazer epilasyon cihazı, cildin üst tabakasına zarar vermeden sadece kıl köklerini hedef alır.

  • Lazeri diğer yöntemlerden ayıran en temel özellik, kılın etrafındaki dokunun zarar görmemesi ve sadece kıl köküne odaklanılmasıdır.

Lazer epilasyon 1997 yılında FDA tarafından istenmeyen tüylerin temizlenmesinde kullanılan en etkili ve güvenli yöntem olarak tescillenmiştir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Vücudun her bölgesinde rahatça uygulanan lazer epilasyon işlem sonrasında herhangi bir kısıtlama gerektirmez. Uygulama beyaz tenli ve koyu renk tüylere sahip olanlarda daha kısa sürede başarılı olur. 

  • İşlemin kalıcı olması için seans aralarında uzayan tüyler cımbız, ağda veya ip gibi yöntemlerle kesilerek kısaltılmamalıdır.

Doğru lazer epilasyon cihazı ile uzman ellerde gerçekleştirilen işlem sonrasında ciltte kalıcı bir iz kalmaz. Uygulama alanında hafif pembelikler görülmesi doğaldır ve genellikle birkaç saat sonra kendiliğinden geçer. 

  • Lazerle epilasyon işlemi tüm cilt tipleri ve renkleri için güvenli ve etkilidir.

Hamilelik ve emzirme döneminde lazer epilasyona ara verilmelidir. Bunun sebebi anne veya bebek sağlığı değil değişen hormonların işlem konforu üzerindeki olumsuz etkileridir. 

  • İşlem öncesi ve süresince güneşin zararlı ışınlarından korunmalı, bronzlaşmak amacıyla solaryuma girilmemelidir.

Beklentileri Karşılayan Profesyonel Uygulamalar

Uygun şekilde kullanıldığında kalıcı tüy azaltma ve yok etme sağlayan lazer epilasyon batık kılların düzelmesinde de etkilidir. Hızlı ve etkili işlemler sonunda tamamen ölen kıl köklerinde uzama gerçekleşmedikçe batık sorunu da ortadan kalkar.

Bacak ve sırt gibi geniş bölgelerde de kolaylıkla uygulanabilen epilasyonda cilt dokularına zarar gelmez. Tüyleri çıkaran foliküllerin hedef alındığı işlem, uzun süreli rahatlık sağlar. Geleneksel kişisel bakım yöntemleriyle karşılaştırıldığında lazer epilasyonla kalıcı bir şekilde tüylerin yeniden çıkması engellenerek pürüzsüz bir cilt görünümü kazanılır.

Erkeklerde lazer epilasyon cihazı yardımıyla sakal üstü ve ense gibi hassas bölgelerde de acısız bir deneyim yaşanır. İstenilen sonuca ulaşmak için uygulanan seans sayısı ortalama 6’dır. 3 kat daha soğuk buz başlıklı HeleniSS lazer epilasyon cihazı ile sırt bölgesindeki ince kıl yapısı ağrısız ve acısız bir şekilde temizlenebilir. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top